Hétköznapi Geekságok

Blade Runner 2019. képregény

2022. július 01. - Gubán Bélu

img_20220323_150300.jpgÉn megértem, hogy már csömörötök van a Szárnyas Fejvadásztól, de még ezt az utolsó alkalmat bírjátok ki. Szárnyas Fejvadász hetünk utolsó etapjában egy olyan képregényt hoztam el nektek, ami címében Blade Runner, viszont…

Ez a Blade Runner 2019, amit itthon a Magnum Opus adott ki. Michael Green írta, a maga módján, mondhatni. Igazából nagyon csalódott vagyok, aminek Bianka nagyon örül, mert így egy képregénnyel kevesebb fog a polcon ülni…

A képregény egy női fejvadász, Ash történetének kezdetét meséli el. 2019. Los Angelesében ugyanis ő a halljakend, ő van kikiáltva a legjobb fejvadásznak… tudjuk, ki a legjobb, de mindegy. Már hogy lenne ő a legjobb, ha a gerince helyén egy akksis protkó van, ami küldetés közben lemerül, ezzel hatalmas fájdalmat okozva a nőnek? Teljesen hihető. Az, hogy nincs a hölgynek gerince, azon lépjünk túl, mivel ez egy scifi. Talán az.

Marha gyenge eresztés ez. Na de folytassuk. A nem igazi Szárnyas Fejvadász kiiktat egy androidot, akit rávesz arra, hogy kivágja a saját szemét és elvágja a saját torkát. Nos. Tudjuk, hogy az androidok minden másnál jobban becsülik a saját életüket. Szóval már ez az alapszitu is borzasztóan sántít.

img_20220323_145702.jpgA csaj kap egy újabb megbízatást, igazából, mivel a legtöbb androidot kiiktatta, ezért másfélét, mint általában szokott. Eltűnt személyek után kellene nyomoznia. Na, ez se nagyon állja meg a helyét, mivel Deckard, amikor nem volt melója, marhára csak a közalkalmazotti bért kapta, miközben malmozott a haverjaival. Fejvadász, nem gyerekfelvigyázó.

Az androidokról annyit, hogy ezek közel sem azok a tökéletes lények, mint ahogyan már megismerhettük őket a többi műből, itt ilyen totyakos alakok is vannak. Közel sem nevezném az ilyeneket tökéletes lénynek.

Nos, a történet egy fabatkát nem ér, de beszéljünk akkor a képi megvalósításról, ami szerintem közepesnél csak egy kicsit erősebb. Több helyen alibipaneleket láthatunk, arcokat, mindenféle háttér nélkül. Ez szerintem gáz. Azt sem szeretem a képregényekben, ha több egész oldalas, vagy kétoldalas panelt látok. Főleg, ha a rajzok középszerűek. Másnál még elmegy. És egyáltalán hol vannak a színek? Mégis mi ez a halovány seszínű izé? Hol vannak a neonfények?

A magyar kiadó munkájára nem lehet panaszunk, a képregény szép, nagy alapos, keményfedeles kötet, szép a megjelenése, kár, hogy a belbecs az csak Nexus 2 a 10-ből.

img_20220323_143747.jpgJa és a fordításról csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy az androidokat „kiiktatják” minden eddigi fordítás szerint, nem „nyugdíjazzák”. Értem, hogy „retired” volt oda írva, de legyünk már hűek az eddigi szövegekhez. A kiiktatásnak pont az a tartalma, hogy ezek az androidok nincsenek emberszámba véve, ami az egész történet legfőbb problémáját veti fel.

Vége van a Szárnyas Fejvadász hetünknek, remélem jól szórakoztatok, én a filmeken és a könyvvel igen, ezt a mait meg hagyjuk is.

Bélu voltam. Sziasztok!

A bejegyzés trackback címe:

https://hetkoznapigeeksagok.blog.hu/api/trackback/id/tr4017787652

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása