Alex Garland megírta, Danny Boyle megrendezte a 21. század első igazán nagysikerű zombi filmjét, a 28 nappal későbbet, ami saját elmondásuk szerint sem zombifilm. Ez 2002-ben került mozikba. Idén, azaz 23 évvel később, 28 évvel később címmel folytatást is kap ez az eposz. Nagyon várom is.
Régóta fájt a fogam a 28 nappal később képregény változatára. A 2009-ben indult sorozat még várat magára, viszont Gyuri barátomnak hála az Utóhatás (Aftermath) a kezem ügyébe került, ami 2007-ben jelent meg.
A képregényt Steve Niles írta, aki igazi élőhalott specialista (neki köszönhetjük a 30 days of night sorozatot is). A képregény 4 fejezetét 4 arc rajzolta, közülük Diego Olmos Batmant, Nat Jones Spawnt és a már emlegetett 30 days of night-ot firkálgatott.
A képregény első három fejezete egy-egy szereplő önálló sztoriját taglalja, míg az utolsóban ezek a túlélők találkoznak.
Clive egy tudós, aki részt vett a „rage virus” létrehozásában. Amúgy poén, de dühkezelő gyógyszert szerettek volna létrehozni, de egy, az ebola vírusba oltott gátló anyag mutációt hozott létre, és az alanyt fékezhetetlen dühöngő őrültté változtatta.
A második fejezet a vírus kitörése után játszódik közvetlenül, talán ez a legbrutálisabb. Egy laborszökevény majom okádja telibe az egyik parkban játszó gyereket vérrel, aki így természetesen, ismerve a vírus működését, dühöngő őrültté változik. Kezdődik is a party...
A harmadik fejezetben Hugh, az egyik túlélő harcol egy másikkal, hogy kié legyen a kihalt város. Kicsit betekintést nyerhetünk a zombik viselkedésébe.
A negyedik fejezetben pedig összezárnak karanténba néhány, az előző fejezetekből megismert karaktert. Annyit elárulhatok, hogy nem a vért okádó majmokat.
Jó véres, sötét cucc ez. Én szeretem a zombis dolgokat, ez sokak számára érthetetlen. Ez a képregény nem több egy ilyennél, de azért nem egy Marvel zombik blődség. Ez ilyen 28 nappal később baromság.
Végezetül álljon itt egy idézet a zombikról:
„Ezeknek az anyab@#$&óknak olyan a szaga, mintha valaki belehugyozott volna egy pint agyonrohasztott Guinnessbe.”
Jó étvágyat.
(B)