Miket kaparintottam meg az év hatodik és hetedik hónapjában eddig? Lássuk... :)

1. Szellemlovas (Határtalan Hősök sorozat by Bubi Bolt, Ghost Rider Vol. 10. #1-#5)
Szörnyek nem léteznek... Vagy mégis?
A Bubi Boltnál júniusban a Határtalan Hősök sorozatában megjelent Szellemlovas ilyen kérdést tesz fel, és meg is válaszolja.
Szörnyek vannak, és Szellemlovas köztük a legrosszabb, aki Johnny Blaze testében raboskodik.
Ez egy sorozat nyitánya, érdekes felütés, 5 füzet után az ember azt érzi, olvasná tovább.
A történet azzal kezdődik, hogy Johnny otthon (?) lábadozik motorbalesetéből. Egy hatalmas sebhely van a fején, a balesetből semmire sem emlékszik. Pszichiátriai kezelésre jár, mert sajnos a fejfájáson felül rémálmok és hallucinációk is gyötrik.
Johnny két világ között ragadó elméje már azt se tudja eldönteni, mi valós, és mi az ördög kreálmánya, és az első kötet végén maga az olvasó is lóg a sziklán, egy kézzel kapaszkodva.
Egy rendkívül véres, egyben humoros és szókimondó képregény, látványos rajzokon. A vége annyira abszurd, hogy nem is vártam mást egy Szellemlovastól. Ha elolvassátok, tudni fogjátok, mire gondoltam.
Folytatása következik. Csak mikor?
2. Love me – Egy románc (négy részes minisorozat egy kötetben, Frike)

Francesca Perillo és Stefano Cardoselli képregénye a Love me- Egy románc. Cardoselli frenetikus formáin elevenedik meg egy robot szerelme, egy ismeretlen nő iránt.
Egyáltalán lehet-e szerelmes egy robot? Láthatóan igen. Rambózhat-e egy robot a helyi maffiavezér otthonában? Természetesen! Lehet-e happy end egy Cardoselli-kötet végén? Kiderül, ha elolvasod!
Egy nagyon egyszerű, viszont magával ragadó, és gördülékeny történet a Love me, egy jövőbeli színes-neonfényes metropoliszban, Cardoselli gyönyörű rajzain, élénk színekben. Miközben arra a kérdésre keresi a választ, mi teszi emberré az embert, egy macska narrál, és az ebből fakadó humort teljesen kimeríti, ott és akkor, amikor és ahol kell.
Csak szeretni lehet.

3. Gambit (Bubi extra 31.)
Jó kis füzetek a Bubi extrák. Egyelőre mind megvan, és a többségüket olvastam is. Ez a Gambit egy kis eredetsztori, és jellemrajz, egy kiváló fickóról, aki mellesleg mutáns. Képességével energiát tud összpontosítani tárgyakba, amiket akár elhajítva, robbanást tud okozni.
Remy Lebeau története New Orleans-ből indul, ahol a tolvajok céhének tagjaként beleszeret a bérgyilkos hercegnőbe. Viszont szerelmüket a gyilkos céh egyik tagja nem tartja helyénvalónak, ezért párbajra hívja Remyt, akinek előjön a képessége, és két darabra robbantja szegény párát. Jutalma a száműzetés, mivel csalást kiáltanak.
Ez után még néhány rövid sztorit olvashatunk róla, amikben látható, hogy egyfajta Robin Hood ő, annak ellenére, hogy tolvaj és mindenféle bűncselekményre felbérelhető, próbálja jó cselekedetekkel kompenzálni a karmát.
Jó füzet. Mike Carey írta. Ha két héttel korábban jelent volna meg... Na mindegy. (A comic con egyik vendége ő volt).

4. Lady Crows (Írta és rajzolta: Straubinger Gréta, kiadta: Szebeni Péter, 2025.)
A 5panels csomagban két képregény volt, a Lady Crows-ra esett a választásom először, mivel láthatóan kevesebb benne az olvasnivaló, mint a Rossz Bőrben esetében. Ez nálam a gyerek mellett manapság előnyt jelent.
Igazából a szöveg mennyisége a Lady Crows-nál átlagosnak mondható, viszont a rajzok nézegetése elvitte az egészet, így azért tovább tartott az élmény, mint elsőre gondoltam.
Az alkotó az animációs filmek világából érkezett a képregényekébe, és ha ezt nem tudtam volna meg az imdb-ről (https://m.imdb.com/name/nm12501933/) akkor is feltűnő az a stílus és minőség, amit letett az asztalra. Egyébként Straubinger Gréta dolgozott a Csongor és Tündén (2025.), a „Még Emlékszem”-en (2021.) és a „Kék Pelikan”-on (2023.) is. A Lady Crows rajzai eleve rajzfilmesekre sikerültek, néha kis Disney-hatást véltem felfedezni, de megkérdezném, hogy hogy áll Gréta Stjepan Sejic-csel és annak munkásságával. Ugyanis nekem a stílusról és a hangulatról a Death Vigil is beugrott, de lehet, hogy a hasonlóság csupán a véletlen műve. Ott vannak egyébként ilyen tűpontos, mindig felismerhető, magas szintű karakterábrázolások.
A sztori beharangozója előtt még megemlíteném, hogy nagyon háklis vagyok a helyesírásra, és kiemelném, hogy a Lady Crows olvasása közben egyetlen hibát sem véltem felfedezni. Szeretem az ilyen igényességet.
Marissa a történet főszereplője, akit egy árokban ébreszt egy kicsit sápatag úriember. A lány kicsit meg van tépázva, viszont nem az alföldi tájakra jellemző biciklivel betakarózva részegen alvás esetköre forgott fenn nála. De az amnézia természetesen megszépít mindent, ami szerencsére a lánynak van.
A család megörül a lánynak, viszont Marissa nem olyan már, mint volt. Furcsa hangokat hall, és rémálmaiban egy fehér farkassal randizgat, ami beindít benne valamit.
Egy keserédes kis túlvilági kaland kerekedik ki a képregény végére, amiben még látványos harcokra is számíthat az olvasó. A történet gördülékeny, a rajzok szexik. Szerintem egy folytatást is elbírna. Akit érdekel a művész munkássága, annak itt van Straubinger Gréta instagram oldala, illik bekövetni.
https://www.instagram.com/pinatadoodles?igsh=Y3NrNm9sY3c4d2U0
A 5panels alkotógárdájának oldala pedig:
https://5panels.hu/
