Ha megkérdeztek minket, hogy általában mi a véleményünk az adaptációkról, általában azt a választ adnánk, hogy kib…. módon, khm… finoman szólva is nem vagyunk oda értük. Többségében. Képregényfilmből készült filmképregény, képregényesített regény. Nekem (Bélu) kb. a könyökömön jönnek ki, és általában tényleg nagyon rühellem őket. Valamiért nem értem, hogyan lehet egy médiumot egy másikra átültetni. Ami az egyiknél működik, hogyan működhet egy másiknál. Szerintem általában nem is sikerült ezt összehozni.

Azért a Boyst hoztam el ma nektek, mert egyrészt a sorozat harmadik évadának premierje a nyakunkon van, másrészt, mert már hetek óta ezzel szartam tele a blogot, hogy milyen über királyság. Elolvastam két omnibust (a sorozat harmadát), és bepótoltam a sorozat első két évadát.

Garth Ennis elmebeteg, Robertson pedig tökéletesen rajzol. Tényleg rohadtul tökéletesen, ahogyan már a Transmetropolitanos bejegyzésben is említettem. Részletes, gyönyörű, profi. Ami kell.
A képregény és a sorozat fő kiindulópontja egyezik, Hughie barátnőjét véletlenül elkaszálják, vagyis keresztülmegy rajta egy szuperhős (különböző a két történetben), ami miatt rövid úton elhalálozik, és egy paca lesz az út közepén/falon.

A szuperhősök tényleg ütnivaló pancserek, és nagyon utálatra méltók. Kicsit fura, hogy a rosszfiúknak szurkol az ember, de nincs mit tenni. Huh. Elég nehéz fába vágtam a fejszémet, mert mind a képregény, mind a sorozat nagyon összetett, és nagyon sok mindent lehetne írni róluk külön-külön is.
A képregény kifejezetten nehéz olvasmány. A főszereplők skót akcentussal beszélnek, és így rá kell állnia az ember agyának. A sorozatban próbálták ezt finomítani, Karl Urban brit akcentusa nagyon hangulatos, de nagyon egyszerűsítették, hogy befogadható legyen az amerikai közönségnek is. De sikerül úgy mondani a teát, hogy „csej”, vagy rendszeres a „ja kant” (ya cunt), „fok mej” (fuck me), de ezek csak a jéghegy csúcsa.

Az Amazon sorozatában nagyon tetszett, hogy a Deep (Mélység) nevű szuperhős, egy Tesco Gazdaságos Aquaman rengeteg szerepet kap, és üdítő a karakter jelenléte a sorozatban. Róla tudni, hogy annyi a szuperképessége, hogy beszél a halakkal (jóval több egyébként), de ezért a többiek lenézik. Emiatt balul sül el egy homár megmentésére indított akciója, és egy delfint is elüt egy kamion. Sírva röhögök, amikor eszembe jut.
A Fiúk Garth Ennis szerintem legjobban sikerült munkája, és tökéletesen ültették át képernyőre. Egy rendkívül szórakoztató alapanyag már maga a képregény is, de a sorozat sem marad el mögötte. Kb. mindenben eltér, és mégis… nem egy elcsépelt Marvel multiverzumos időutazós agyonhájpolt tucatszar, hanem szíve, lelke van.
Ja, egyébként mielőtt itt nekiesnétek bármelyiknek. Nos, a 18-as karika teljesen jogos mindkettőnél. Szókimondó tartalom, nyílt erőszak és szexualitás jellemzi, emiatt csak felnőtt nézőknek/olvasóknak ajánlott. A fiúk nem lacafacáznak, és a szuperhősök sem. Homelander simán félbevág embereket a szemével, amit premier plánban láthatunk, de tiszteletét teszi a sorozatokban egy rasszista (konkrétan náci) szuperhős is, aki szintén nem a hímző szakkörben szocializálódott.
Na, ennyit ezekről a csodákról, szerintem érdemes lehet bármelyiket elkezdeni.
Bélu voltam, sziasztok!

